اکستنشن مژه بهتر است یا استفاده از مژه مصنوعی؟

بعضی افراد برای استفاده از مژه مصنوعی برای یک شب ترجیح می‌دهند از مژه‌های مصنوعی یکسره و یکبار مصرف که در اکثر فروشگاه‌های لوازم آرایشی موجود است، استفاده کنند.

طریقه استفاده از آن‌ها به دلیل یکدستی و به هم چسبیدگی آن‌ها خیلی آسان است.

 

 


فقط کافی است چسب را به مژه مصنوعی زده و به آرامی، با استفاده از یک موچین آن را بالای پلک چسباند.

در کل از لحاظ عوارض، استفاده از مژه مصنوعی بهتر از اکستنشن مژه است.

اما مژه مصنوعی هم می‌تواند به مژه‌ها، منافذ و فولیکول‌های مو آسیب بزند و باعث ایجاد اسکار یا فیبروز شود.

به جای اکستنشن مژه، مژه‌های طبیعی خود را تقویت کنید

  • مژه‌های خود را با برخی از دارو‌های خانگی تغذیه و تقویت کنید.
  • از بهترین روغن‌های تقویت کننده مژه، می‌توان از روغن زیتون و روغن کرچک نام برد. این دو روغن باعث تقویت و رشد مژه‌ها می‌شوند. شب‌ها قبل از خواب، آرایش خود را کاملا پاک کنید و سپس با پوشش نازکی ازروغن انتخابی خود، تمام سطح مژه‌ها را بپوشانید. صبح، مژه‌های خود را با آب گرم بشویید.
  • خود را آراسته و مرتب نگه دارید. با برس مخصوص مژه، آن‌ها را همیشه به آرامی شانه کنید. با انجام این عمل، متوجه رشد و بلند شدن مژه‌ها خواهید شد.
  • غذا‌هایی با پروتیین بالا مانند ماهی، تخم مرغ، پنیر سویا، جگر و گوشت را بدون چربی مصرف کنید. علاوه بر این، به رژیم غذایی خود، مواد غذایی مانند دانه‌های سویا، آواکادو، انواع حبوبات و روغن زیتون که حاوی مقادیر فراوانی از اسید‌های چرب هستند را اضافه کنید.
  • ضمن اینکه توصیه می‌شود افرادی که مژه‌های کم پشتی دارند از مواد آرایشی کمتر استفاده کنند یا حداقل از مواد خوبی در این زمینه بهره بگیرند. مثلا زدن یک ریمل مرغوب به مراتب بهتر از کاشت مژه است، چون کاشت مژه مصنوعی در درازمدت محلی برای جمع شدن باکتری‌ها و انواع عفونت‌ها می‌شود.
فهرست